۱۷ عبارت پر کاربرد در احوال پرسی به زبان انگلیسی

۱۷ عبارت پر کاربرد در احوال پرسی به زبان انگلیسی

همه شما با عباراتی نظیر hello و how are you آشنا هستید اما همیشه از این دو عبارت در مکالمات زبان انگلیسی استفاده نمی شود. عبارات بسیاری با معنای مشابه این دو عبارت وجود دارند که در احوال پرسی های انگلیسی به کار می روند. هر چه بیشتر این عبارت ها را بشناسید و در مکالمات خود استفاده کنید، بومی تر و  البته خوش بیان تر به نظر خواهید رسید. در این مقاله به ۱۷ عبارت پر کاربرد در احوال پرسی به زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد که برای شما زبان آموزان مفید خواهد بود.

 

در ادامه با زبان دیلی همراه باشید.

 

Hey / Hey man / Hi

این عبارات می توانند جایگزین hello باشند. کلمه hi مناسب برای هر گونه موقعیتی است در حالی که hey را اغلب کسانی استفاده می کنند که همدیگر را قبلا هم ملاقات کرده اند. hey در برخی مکالمات جهت صدا کردن یک شخص نیز کاربرد دارد.

 

How’s it going? How are you doing?

این عبارات می توانند جایگزین how are you باشند. اگر در یک مکالمه قصد دارید که رسمی و مودبانه صحبت کنید از همان how are you استفاده کنید. دو عبارت فوق عامیانه و غیر رسمی هستند.

 

What’s up? / What’s new? What’s going on?

این عبارات می توانند جایگزین غیر رسمی how are you باشند و در مواقعی به کار روند که شما طرف مقابل خود را از قبل می شناسید.

 

How’s everything ? / How are things? / How’s life?

این عبارات می توانند جایگزین غیر رسمی how are you باشند و در مواقعی به کار روند که شما طرف مقابل خود را از قبل می شناسید و پاسخ این سوالات می تواند good یا not bad باشد.

 

How’s your day? / How’s your day going?

این عبارات می توانند جایگزین غیر رسمی how are you باشند. بیشتر در اواخر روز پرسیده می شوند. هدف از پرسیدن آنها این است که بدانیم طرف مقابل ما روز خود را چگونه گذرانده است.

 

Good to see you / Nice to see you

این جملات در مکالمه با دوستان ، همکاران و آشنایانی به کار میرود که خیلی وقت است که آنها را ندیده اید.

 

Long time no see / It’s been a while

این جملات در مکالمه با دوستان ، همکاران و آشنایانی به کار می رود که خیلی وقت است که آنها را ندیده اید و به طور تصادفی و اتفاقی آنها را ملاقات کرده اید.

 

Good morning / Good afternoon / Good evening

این عبارات جایگزین رسمی hello هستند. در نظر داشته باشید که good night فقط جایگزین good bye و برای خداحافظی به کار می رود.

 

It’s nice to meet you / Pleased to meet you

این عبارات رسمی و مودبانه بوده و برای ملاقات هایی که برای اول رخ می دهد به کار برده می شوند.

 

How have you been?

این عبارت در مکالمات افرادی که همدیگر را میشناسند به کار می رود. آنها می خواهند بدانند که طرف مقابل از آخرین ملاقاتشان تا الان چگونه بوده اند و آیا حالشان خوب بوده است؟

 

How do you do?

این عبارت بسیار رسمی و البته غیر رایج است. اما هنوز هم ممکن است در مکالمات افراد مسن به کار رود.

 

Yo!

یک عبارت غیر رسمی که جزو محاوره های هیپ هاپی دهه ۹۰ آمریکا محسوب می شود و فقط می بایست در برخورد با دوستان صمیمی به کار رود.

 

Are you OK? / You alright? / Alright mate?

عباراتی که همزمان معنای hello و how are you را در خود جای داده و در بریتانیا رایج هستند.

 

Howdy!

یک عبارت غیر رسمی است که مخفف how do you do محسوب می شود و در برخی نقاط آمریکا و کانادا رایج است.

 

Sup? / Whazzup?

این عبارات مخفف what’s up هستند و بین نوجوانان رایج شده اند.

 

G’day mate!

یک عبارت استرالیایی و مخفف good day محسوب می شود.

 

Hiya!

این عبارت کوتاه شده ی how are you محسوب می شود و در برخی نقاط انگلستان رایج است.

 

موارد فوق ۱۷ عبارت پر کاربرد در احوال پرسی به زبان انگلیسی هستند که یادگیری آنها برای زبان آموزانی که قصد تقویت مکالمه خود را دارند مفید و البته کاربردی است. اگر به دنبال اصطلاحات و عبارات این چنینی هستید که در مکالمات زبان انگلیسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ، ما به شما پکیج افعال عبارتی و اصطلاحات را پیشنهاد می کنیم که بسیار کامل و جامع است و نیاز شما را در این خصوص برطرف می کند.

 

افعال عبارتی و اصطلاحات پرکاربرد زبان انگلیسی همراه با ترجمه