چگونه زبان انگلیسی خود را در اینستاگرام تقویت کنیم؟

چگونه زبان انگلیسی خود را در اینستاگرام تقویت کنیم؟

اینستاگرام به عنوان یک اپلیکیشن محبوب و کاربردی این روزها بین بسیاری از کاربران به خصوص ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد. ولی در کنار تمام اوقات خوشی که می توان با دیدن تصاویر اینستاگرام داشت ، یادگیری هم امکان پذیر است. حتی می توان زبان انگلیسی را نیز در آن یاد گرفت. حال سوال این است که چگونه زبان انگلیسی خود را در اینستاگرام تقویت کنیم؟

 

در ادامه با زبان دیلی همراه باشید.

 

۱- پست های مفید را ذخیره کنید

یکی از ویژگی های خوب اینستاگرام امکان ذخیره کردن پست های مورد علاقه تان است. اگر پیج های آموزش زبان انگلیسی را دنبال می کنید ، پست های مفیدشان را ذخیره کنید. هرگاه که اینستاگرام را باز می کنید سعی کنید پست های ذخیره شده را مرور کنید. به این ترتیب مطالب مفید را به دفعات مطالعه می کنید و آموزشهای مذکور در ذهنتان ثبت می گردد.

 

۲- پیج های مناسب را دنبال کنید

نمی توان گفت که هر پیجی برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی مناسب است. اما پیج های مناسب و مفید هم کم نیستند. پیج هایی مثل پیج اینستاگرام زبان دیلی روزانه پست ها و استوری های آموزشی بسیاری را ارائه می کند تا کاربران از آن بهره مند شوند. پیج های این چنینی کمک شایانی می توانند به کاربران کنند.

همچنین توصیه می شود بلاگرهای انگلیسی زبان را که کپشن های انگلیسی خوبی می نویسند دنبال کنید تا با لغات ، گرامر ، نوع نگارش و موضوعات مختلف آشنایی بیشتری پیدا کنید و چشمتان به متون انگلیسی زیادی عادت کند. تعداد این بلاگرها بسیار زیاد است. شما با توجه به علاقه خود در هر موضوعی می توانید بلاگر مشهور و محبوب آن حوزه را پیدا کنید. فقط کافی است در قسمت جستجوی اینستاگرام از کلمات کلیدی آن حوزه استفاده کنید.

پیج اینستاگرام زبان دیلی

 

۳- به زبان انگلیسی پست ، استوری و کامنت بگذارید

یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی ، دست به قلم شدن است. البته در اینستاگرام چیزی به عنوان قلم وجود ندارد ولی خب کیبورد گوشیتان نیز همان کار را انجام می دهد 🙂

از نوشتن هراسی نداشته باشید. به زبان انگلیسی بنویسید حتی در حد چند خط یا چند جمله کوتاه. برای مثال:

الف. در پیج های آموزشی در بخش نظرات کامنت به زبان انگلیسی بنویسید. گاهی اوقات مدرسان یا ادمین های پیج ایرادات نگارشی جملات شما را گوشزد می کنند و این مسئله کمک زیادی به روند تقویت زبان انگلیسی زبان شما می کند.

ب. به این پیج ها دایرکت دهید و با زبان انگلیسی با ادمینشان ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید که در اصلاح ایراداتتان به شما کمک کنند. بسیاری از آنها این کار را انجام خواهند داد. ما هم در پیج زبان دیلی برای کاربرانمان این کار را انجام می دهیم و کمک به زبان آموزان را وظیفه خود می دانیم.

ج. به نظرات دیگر کاربران که مثل شما همین قصد را دارند و کامنت می گذارند ریپلای دهید و با آنها حتی در حد چند کامنت و ریپلای کوتاه ، ارتباط برقرار کنید و به زبان انگلیسی مکالمه ای مناسب داشته باشید.

 

۴- از آموزش های کابردی یادداشت برداری کنید

برای خود دفتری آماده کنید و نکات و آموزش های کاربردی را در آنجا نیز یادداشت کنید. حالا چرا این کار مفید است؟ آیا ذخیره کردن همان پست هایی که حاوی آموزش های مفید هستند به تنهایی کافی نیست؟

یکی از مزایای یادداشت برداری این است که نوشتن نکات باعث ثبت هر چه بهتر و بیشتر یک آموزش می شود. و البته فراموش نکنید که اینستاگرام نیازمند دسترسی به اینترنت است که برخی اوقات ممکن است اینترنت در دسترس شما نباشد و یا به هر دلیل دیگری قادر به باز کردن اینستاگرام نباشید. در چنین مواقعی ، یادداشت برداری مثل همان ذخیره کردن پست ها می ماند اما به شکل دایمی در اختیارتان خواهد ماند.

 

در پاسخ به این سوال که “چگونه زبان انگلیسی خود را در اینستاگرام تقویت کنیم؟” می توان به موارد بالا اشاره کرد اما لازم به ذکر است که اینستاگرام بهترین گزینه برای آموزش زبان نیست و فقط یک بستر مفید است و شما برای ارتقای سطح دانش و تسلط خود بر روی زبان انگلیسی باید از منابع کامل و جامع تری استفاده کنید. به این خاطر که بسیاری از ما در طول روز زمان قابل توجهی را در اینستاگرام به سر می بریم پس بهتر است از آن استفاده مفیدتری داشته باشیم.

 

شما تا چه اندازه توانسته اید از این اپلیکیشن محبوب در جهت تقویت زبان انگلیسی خود بهره ببرید؟ در قسمت نظرات از تجربیات خود بنویسید.