آموزش زبان انگلیسی از طریق آهنگ

آموزش زبان انگلیسی با آهنگ

به نظر شما گوش دادن به یک موسیقی انگلیسی چقدر در روند یادگیری زبان به ما کمک خواهد کرد؟ آیا تا به حال یک موسیقی را به قصد آموزش زبان انگلیسی گوش کرده اید؟ یا بهتر است بگوییم آیا تا به حال هنگام گوش دادن به موسیقی به متن ترانه ، تلفظ لغات و مفهوم کلی آن دقت کرده اید؟ با اطمینان می توان گفت آموزش زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی یکی از موثرترین راه های موجود است. فقط کافی است به حس لذت بخشی فکر کنید که از گوش دادن به یک موسیقی خوب در کنار درک متن ترانه آن موسیقی خواهید برد.

 

در ادامه با زبان دیلی همراه باشید.

 

چگونه یادگیری از طریق موسیقی را به بیشترین میزان ممکن برسانیم؟

در ادامه به چند نکته جهت این امر اشاره می کنیم:

 

۱- از هندزفری استفاده کنید

برای اینکه کلمات بیان شده توسط خواننده مورد نظرتان را خوب بشنوید بهتر است از هندزفری استفاده کنید. در صورتی که تمایلی به استفاده از هندزفری ندارید می توانید از اسپیکر دستگاه خود نیز بهره ببرید اما مطمئن شوید که کیفیت صدای آن مطلوب باشد.

 

۲- همراه با آهنگ ، بخوانید

گوش دادن به یک موسیقی به تنهایی تاثیر بسزایی بر روی قدرت شنیداری شما خواهد گذاشت اما جهت ارتقای قدرت مکالمه نیز توصیه می شود که همراه آهنگ ، خودتان نیز بخوانید. شما می توانید متن آهنگ مورد نظر خود را از اینترنت پیدا کرده و هنگام گوش کردن به موسیقی ، از روی متن نیز بخوانید.

 

چگونه کلمات انگلیسی را صحیح تلفظ کنیم؟

 

۳- به دهان ، زبان و لب های خود دقت کنید

دقت کنید که چگونه دهان خود را در هنگام تلفظ کلمات حرکت می دهید. این کار باعث می شود که در هنگام مکالمات معمولی نیز بهتر بتوانید صحبت و تلفظ کنید.

 

۴- متن های دشوار را دوباره پخش کنید

اگر در هنگام گوش دادن به آهنگ با بخشی مواجه شدید که درک و فهمش برای شما سخت بود و یا کلمات آن بخش را درست نشنیدید ، آن قسمت را دوباره از اول پخش کنید. توجه داشته باشید که هدف شما یادگیری هر چه بهتر زبان از طریق موسیقی است. پس از این موارد به سادگی گذر نکنید.

 

۵- متن ترانه ها را بدون پخش کردن موسیقی بخوانید

بسیاری از اوقات لازم نیست که شما برای یادگیری زبان ، آهنگ بخوانید. پس توصیه می شود بعد از شنیدن یک موسیقی خوب و با مفهوم ، از روی متن ترانه آن چند بار برای خودتان بخوانید (حتی با صدای بلند). به مفهوم ، ترجمه ، معنی کلمات و تلفظ صحیح آنها دقت کنید و سعی کنید در تمرین مکالمه از آنها استفاده کنید.

 

چگونه مهارت مکالمه به زبان انگلیسی را در خودمان تقویت کنیم؟

 

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. در بخش نظرات ما را از نظرات خود آگاه سازید.